Проектування ландшафту

Коли бажано планувати благоустрій ?

  За словами фахівців , найкраще починати планувати благоустрій ще до того моменту , як починається будівництво будинку. Найкраще, коли тільки будинок починає проектуватися і просто ідеально, якщо архітектор і дизайнер ландшафту будуть працювати спільно. При цьому , потрібно щоб вони обидва відштовхувалися від орієнтирів будинку по сторонах світу . Важливо також звертатися увагу на розташування вікон. Спальні кімнати не повинні перегріватися сонцем , кухня повинна вранці мати багато світла , а різноманітні господарські приміщення повинні виходити на сторону півночі, це якщо вони не потребують висвітлення . Також важливу роль відіграє те , що будуть бачити господарі з своїх вікон і в яку частину свого саду , вони будуть виходити з дому. Проектувальники повинні своїм замовникам надавати кілька варіантів вирішення завдань при цьому підкреслюючи в кожному проекті його мінуса та гідності. Після того як план створений , всі починають приступати до проектування комунікацій , а також до будівництва будинку і створенню ландшафту.


 

Проектування ландшафту 

Першим етапом створення ландшафтного дизайну ділянки стає художнє проектування – виконання плану робіт . При цьому використовуються певні правила , дотримання яких має велике значення :

  • розміщення рослин в груповому порядку: споріднені види при проектуванні ландшафту розташовуються поруч ;
  • за будь-яких художньо – оформлювальних заходах слід йти від прямих геометричних ліній , оскільки вони надають місцевості неприродний вигляд.

Ландшафтний дизайн ділянки включає безліч елементів . Всі вони повинні бути гармонійно вписані в загальну врівноважену композицію. Основними групами вважають будівлі, що знаходяться в центрі проекту , геометричні форми яких потрібно пом’якшити , щоб зменшити їх тиск на навколишню природу. Будівлі , задіяні в ландшафтному дизайні , можуть мати різне призначення , тип , стиль і поверховість . Неодмінною умовою в такому випадку є створення доріг та стежок , що сприяє відведенню талих і зливових вод , що забезпечує зручний маршрут переміщення до будь-якої зони на території . При проектуванні ландшафту газонне покриття з трав різного роду , а також дерева , чагарники , квіти висаджуються в певній комбінації. Різноманітність рослин, що відрізняються за висотою , увазі і періоду цвітіння , дозволяє створювати численні квітники , не потребують особливого догляду .

Великі декоративні елементи (ставок, фонтан , камені , скульптури та озеро) є важливою складовою ландшафтного дизайну ділянки . Найбільш поширеною композицією вважається альпійська гірка , що повторює фрагменти природного пейзажу. Інший важливий елемент , включений у ландшафтний дизайн , – це водоймище будь-якого розміру і типу . Сприятливий вплив води на самопочуття людини відомо здавна , тому навіть маленьке озерце або фонтан стануть улюбленою зоною відпочинку. будинку.


 

Проблеми непродуманного ландшафту

  Отже як краще облаштувати зону для проведення відпочинку , як провести комунікації , де краще розвести сад , газони , квіти і паркування для машин? Досить багато власників таких ділянок намагаються зайнятися облаштуванням самостійно , але стикаються з різноманітними труднощами , які пов’язані з неправильним розміщенням будинку , а також інших елементів ділянки . Найпоширенішою проблемою є непродумане паркування, яке знаходиться перед будинком , особливо коли автомобілів декілька. Також сюди можна ставитися і порушення кордону посадки дерев , непродумана схема протипожежного під’їзду і так далі . У кінцевому результаті просто виходить або проста планування доріжок і квітників , яка має нудний вид , або ж з’ясування з сусідами відносин . Тому доводиться демонтувати , пересаджувати , руйнувати , перекопувати і переробляти , що можна було не робити , якщо б зайнятися дизайном спочатку перед будівлею будинку .

  Найбільше проблем у таких ситуаціях викликають невдало розміщені колодязі та комунікації. Щоб уникнути різноманітних неприємностей під час створення ландшафту , потрібно звернутися до фахівців для створення чіткого плану , що і як потрібно робити, після проводити ці роботи під постійним наглядом тих же фахівців . 

  Головне завдання ландшафтного дизайну – створення гармонії, краси в поєднанні з вигодами використання інфраструктури будівель, згладжування конфліктності між урбанізаційними формами і природою.