Технологія встановлення

 

Технологія встановлення

  Існує кілька способів укладання бруківки. Вибір способу залежить від стану грунту і наступних умов експлуатації ділянки (пішохідна зона, майданчик для проїзду і паркування легкових автомобілів, вимощення). Незалежно від обраного способу укладання, результат роботи сильно залежить від старанності попередньої розмітки і підготовки підстави під укладання. Етап розмітки майданчиків та доріжок і підготовки основи є загальним для всіх типів мощення. 
Планування
  Після винесення рівня висоти потрібно зняти верхній шар грунту.
Визначиаємо стік води 
  Вода повинна йти від вимощення будівлі або від доріжки в водовідвідні колодязі або на газони. Ухил можна зробити подовжнім, поперечним, поздовжньо-поперечним, але не менше 5 мм на метр. Також застосовуються системи водовідведення.
Якщо грунт м’який, необхідно його зволожити і утрамбувати трамбовкою. Також для додаткового “армування” грунту використовується геополотно.
Основний шар
  Для несучого шару повинен бути застосований морозостійкий, однорідний по зернистості матеріал (щебінь, гравій). Цей матеріал повинен бути нанесений рівномірно по висоті і прямолінійно з відповідними ухилами. При влаштуванні простих пішохідних доріжок найчастіше використовується шар від 10 до 20 см. При влаштуванні територій з бруківки для проїзду легкових автомобілів використовується шар від 20 до 30 см. При великих навантаженнях несучий шар збільшується й укладається в декілька шарів, кожен шар обов’язково ущільнюється віброплитою.
Встановлення бордюрів
  Щоб уникнути «розповзання» бруківки по краях використовують бордюр або поребрик.
Фінішний шар
  На ущільнений несучий шар як підстильного шару наноситься шар піску або відсіву товщиною 3-5 см, обов’язково чистого (без глини). Перед тим, як укладати підстильний шар, потрібно виставити вирівнюючі рейки. 
Після того як напрямні будуть виставлені згідно з усіма ухилам і добре закріплені, укладається підстильний шар між ними і розгладжується за допомогою правила. 

Наступним етапом починається встановлення бруківки, після встановлення площу засипають сухим білим піском. Насипаний пісок розмітається рівномірно по всій площі і забивається в шви простим підмітанням, «зв’язуючи» покриття міцно і надійно.


Використання систем водовідведення на подвір’ї


Використання геополотна на площі